Žemiau pateiktame pavyzdyje rasite, kaip teisingai išspręndę situaciją ir pilnai patenkinę kliento lūkesčius, užtikrinome tokios teisės įgyvendinimą ir sudarėme sąlygas išvengti sunkių teisinių bei  ekonominių padarinių.

Ginčai susiję su valstybinės žemės nuoma dažnai kyla dėl faktinių duomenų nustatymo ir teisės normų taikymo susijusio su:

• norimo išsinuomoti ar jau išsinuomoto sklypo dydžio, reikalingo pastatui tinkamai eksploatuoti, nustatymu;

• ant norimo išsinuomoti ar jau išsinuomoto sklypo stovinčio pastato naudojimu.

Norint tinkamai ir teisingai išspręsti, tokią teisinę situaciją, labai svarbu kruopštus ir išsamus faktinių aplinkybių nustatymas bei teisės aktų analizė, todėl tokiais atvejais vertėtų konsultuotis su patyrusiu teisės srities specialistu.

Vienas iš tokio pobūdžio ginčų, kuriuos teko spręsti praktikoje – byla dėl žemės skypo dalies, kurios reikalingumas pastatams tinkamai naudoti buvo kvestionuojamas (Bylos nr.: e2-127-615/2020). 

Šioje byloje ieškovė – Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, teigė, jog 1/3 dalis išnuomoto ~1 ha žemės skypo yra išnuomota nepagrįstai, nes statiniams eksploatuoti pilnai pakanka mažesnės sklypo dalies ir šiuo teiginiu rėmė argumentą, jog nuomos sutartis yra neteisėta ir keistina. Klientas susiduręs su atsakinga situacija, norėdamas tinkamai ją išspręsti bei suvokdamas atsakomybę prieš kreditorius, kreipėsi teisinės pagalbos. Tinkamai išanalizavus faktines aplinkybes ir pritaikius galiojančias teisės normas situaciją pavyko išspręsti klietui ypatingai palankiu būdu. Tokiu būdu teismas pripažino, kad ,,ginčo žemės sklypas savo ribomis ir plotu pagal faktinę vietovės situaciją yra net gi per mažas, kad visapusiškai užtikrintų jame esančių pastatų, tinkamą naudojimą/eksploatavimą.” Teismas įtvirtino, jog ,,ieškovė savo ieškinio reikalavimus grindė visiškai priešingomis aplinkybėmis, teigdama jog išnuomotas ginčo žemės sklypas yra per didelis ir dalis jo yra nereikalinga norint užtikrinti sklype esančių pastatų tinkamą naudojimą/eksploatavimą” ir ieškovės ieškinio netenkino.

Vėliau tokiai pirmosios instancijos teismo pozicijai pritarė ir apeliacinės instancijos teimas (civilinės bylos nr. e2A-52-945/2021), kurio metu taip pat užtikrinome tinkamą Kliento interesų atstovavimą. Nutarties tekstą galite skaityti čia: http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupa…/tekstas.aspx…

Jei susidurėte su tokia ar panašia situacija ir Jums reikalinga teisinė konsultacija ar atstovavimas, arba norite pasikonsultuoti kitais nekilnojamojo turto teisės klausimais, kviečiu kreiptis:

el. paštu gintas.gustaitis@kaunoadvokatai.lt

ar telefonu +370 687 32575

Konsultacijos teikiamos advokatų kontoroje ,,Gustaitis, Pesenka, Sirvydis, Vaicekauskas ir partneriai”.