Augintinis – didžiausias turtas? Galbūt ir ne visiems, tačiau tikrai daugeliui – dar vienas šeimos narys.

Visuomeninės kultūros požiūriu dar visai nesenai gyvūnas pradėtas suvokti nebe kaip darbą palengvinantis įrankis, o kaip dar vienas visuomeninių santykių dalyvis. Gyvūnų laikymo taisyklės bei atsakomybės, už gyvūno veiksmus, klausimas pradėti vertinti kaip teisiškai reikšmingi aspektai valstybėje. Dėl šios priežasties pavyko įtvirtinti poziciją, jog Klientės augintinio sužalojimai yra pakankama priežastis teisinei atsakomybei kilti.

Įsitvirtinęs požiūris, jog į sveitmo gyvūno veiksmus rimtai reaguoti neverta, visiškai neatitinka teisingos teisinės praktikos. Nepaisant to, ar nuo svetimo agresyvaus gyvūno nukentėjote Jūs pats, ar Jūsų gyvūnas – Jūs galite, ir turite, ginti savo teises įtvirtintas teisės aktuose – tarp jų ir teisę, jog asmenų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui.

Būtent tokios teisės gynimą teko užtikrinti administracinio nusižengimo byloje Nr. II-515-408/2020. Šioje byloje teismas pritarė argumentams, jog Klientės augintinį užpuolusio gyvūno šeimininkų veiksmai turi būti vertinami ANK 346 straipsnio perspektyvoje, o pažeidimui esant, nusižengimą padaręs asmuo, privalo prisiimti atsakomybė už kito asmens turtui padarytą žalą.

Jei susidurėte su tokia ar panašia situacija ir Jums reikalinga teisinė konsultacija ar atstovavimas, arba norite pasikonsultuoti kitais administracinių nusižengimų teisenos klausimais, kviečiu kreiptis:

el. paštu gintas.gustaitis@kaunoadvokatai.lt

ar telefonu +370 687 32575

Konsultacijos teikiamos advokatų kontoroje ,,Gustaitis, Pesenka, Sirvydis, Vaicekauskas ir partneriai”, ir tik iš anksto užsiregistravus.